soki warzywne

Najgorętszy i najbardziej leniwy okres lata mamy już za sobą. Ze sobą zaś pamiątki, wspomnienia i ciało, które po nadmiarze silnych promieni słonecznych, słonej, morskiej wodzie, jak i niemałej ilości spożytych kalorii zacznie dopominać się o więcej witamin, minerałów i wartościowych składników odżywczych. Tym bardziej, jeśli w letniej diecie gościły głównie fast foody, smakołyki i wszystko to, na co czekamy przez niemal okrągły rok.

Organizm po tak intensywnej kuracji letnimi przyjemnościami zmaga się z nadmiarem toksyn. Widać to po wysuszonej skórze, powstających nieestetycznych wypryskach, wysypkach i innych skórnych przypadłościach. Do tego spadek energii, większe zmęczenie, spowodowane nie tylko nadmiarem zabaw i nieprzespanych nocy. Kilogramy utracone tuż przed latem, by mieć czym się pochwalić na plaży wracają. Koniec lata i zbliżająca się jesień są zatem idealną porą, by sięgnąć po koktajle oczyszczające. To sposób na szybki i efektywny detoks całego organizmu. Biorąc pod uwagę zarówno wygląd zewnętrzny, jak i stan nadmiernie eksploatowanych poszczególnych narządów. W tym tych, które w głównej mierze odpowiadają za oczyszczanie z toksyn.

Koktajle, które oczyszczą krew i organizm

Najwięcej cennych witamin, minerałów, a także enzymów uzyskamy stawiając na świeżo wyciśnięte soki i mieszanki, w postaci koktajli. Regularne picie owocowych, warzywnych lub owocowo-warzywnych mieszanek przyniesie sporo korzyści organizmowi, które odczujemy niedługo po rozpoczęciu wybranej kuracji.

Koktajle oczyszczające stymulują naturalny metabolizm. Chronią nadto przed nadmiernym odkładaniem się toksyn, które ów regularnie spowalniają. Oczyszczanie odbywa się w sposób efektywny, szybki i przede wszystkim zdrowy.

Dzięki takim mieszankom dostarczamy organizmowi witaminy i minerały, ale także szereg polifenoli, które toczą najskuteczniejszą walkę z wolnymi rodnikami. Szkodliwymi związkami odpowiadającymi między innymi za procesy starzenia się, jak i sprzyjającymi rozwojowi wielu schorzeń, w tym chorób nowotworowych.

Dostarczane do organizmu składniki i związki pochodzące z koktajli wzmacniają układ odpornościowy, wspomagając jego pracę. Regulują funkcjonowanie układu pokarmowego. Decydują o zmniejszeniu podatności zapadania na infekcje bakteryjne oraz grzybicze. W koktajlach znajdujemy mnóstwo cennych aminokwasów, do tego szereg enzymów, które odpowiadają za sprawną pracę żołądka i jelit, a płynna postać jest łatwo przyswajalną przez organizm i łatwostrawną.

Dieta koktajlowa

W diecie koktajlowej głównie stosuje się koktajle warzywne, przede wszystkim z buraków, marchwi oraz pomidorów. Dla dostarczenia niezbędnych mikroelementów i witamin. Taka dieta jest bardzo zdrową, sycącą, a poza oczyszczaniem przynosi korzyści, w postaci spadku dotychczasowej masy ciała. Wpływa na to fakt, iż błonnik zawarty w warzywach daje uczucie sytości. Już jeden taki koktajl jest w stanie zastąpić pełnowartościowy posiłek.

Część z antyutleniaczy zawartych w koktajlach wpływa na usuwanie wolnych rodników. Inne zaś wiążą toksyny występujące w tkankach. Aktywne substancje to maksimum mocy pod względem działania, ze względu na wspomagającą obecność witamin, kwasów bądź pierwiastków.

Kiedy warto stosować koktajle oczyszczające?

Koktajle oczyszczające sprawdzają się do stosowania między innymi:

  • gdy mamy za sobą pracowity i obfitujący w nadmiar stresu tydzień pracy bądź zmagania się z innymi obowiązkami i zadaniami,
  • po ustępujących upałach, bowiem wysoka temperatura powoduje zatrzymanie wody w organizmie,
  • kiedy mamy wrażenie „puchnięcia”, obrzmienia. U kobiet, w szczególności w drugiej fazie cyklu,
  • gdy czujemy nadmierne przemęczenie i spadek energii,
  • gdy chcemy oczyścić swój organizm,
  • jeśli nasz organizm zaczyna dawać sygnały, iż brak mu witamin i minerałów – między innymi poprzez problemy skórne, łamiące się paznokcie czy też wypadające włosy,
  • gdy pojawiają się problemy po stronie układu pokarmowego – zaburzona perystaltyka, zaparcia, wzdęcia, bóle.